e-jett e-ticaret altyapısının VPOS (sanal POS) uygulamasını desteklediği bankalar

Anasayfa » Bizden Haberler » e-jett e-ticaret altyapısının VPOS (sanal POS) uygulamasını desteklediği bankalar
share on facebook  tweet  share on google  print  

e-jett e-ticaret altyapısının VPOS (sanal POS) uygulamasını desteklediği bankalar

"Bizden Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

"e-jett e-ticaret 2006 altyapısı 01.01.2006 tarihi itibari ile Yapı Kredi Bankası, Finansbank ve Vakıfbank VPOS (sanal POS) uygulamalarını taksitli ve peşin satışlarda desteklemektedir. Ayrıca Türkiye İş Bankası ve Garanti Bankası ile ilgili yazılımlar da üretilmektedir."

06.01.2006 günü Teknoloji Televizyonunda canlı yayınlanan "Başarı Hikayeleri" adlı programa konuk olan Y.K. Bşk. Göker GÜLER ve Genel Koordinatörümüz İlkay YILMAZ Dünyada ve Türkiye'de e-ticaret, web sitesi ile ilgili soruları yanıtladı.

Program sunucusu Berkay ALTUNBAY'ın "Türkiye'deki şirketlerin web sitelerinin durumu ve e-ticaret eğilimlerinin başlayıp başlamadığı sorusunu yanıtlayan İlkay YILMAZ "Türkiye'nin geçtiğimiz 4-5 yıllık süreçte internette çok büyük adımlar atmıştır. Bugün itibari ile şirketlerin web sitesi sahipliği oranı %65'lere dayanmıştır. 2003 yılında Türkiye'de şirketlerin e-ticaret uygulamalarını kullanım oranının mevcut web siteleri arasında (2003 yılında Türkiye'de şirketlerin web sitesi sahipliği oranı %53 idi.) dahi %10'un altında olmasına rağmen, 2005 yılında RETURN Group'un Türkiye genelinde 687 katılımcı ile gerçekleştirdiği Türkiye web/e-ticaret durum anketinde e-ticaret, e-iş beklentisine girmiş, böylece KOBİ'lerin de artık e-dönüşüm sürecine dahil olduklarını izleyeceğimiz yeni bir dönem başlamıştır." dedi.
Kaynak : RETURN Group - Türkiye 2005 - Web/e-ticaret durum anketi

"Bir e-ticaret sitesini nasıl bir altyapı ile ne kadar sürede aktifleştirebiliyorsunuz?" sorusunu ise Göker GÜLER yanıtladı.

"e-jett teknolojisi Microsoft Visual Studio .NET teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. e-jett'in harici yazılımları destekleme özelliği olmasına rağmen özellikle para transferi ve tahsilat gibi konularda hiç bir şekilde harici yazılımlar kullanılmamaktayız, mutlaka mevcut yazılımlar e-jett altyapısı ile uyumlu hale getirilir ve e-jett içeriğine uyarlanır. Özellikle 2004 yılından itibaren yaygınlaşan taksitli kredi kartlı ödeme sistemleri nedeni ile sürekli gelişmekte olan VPOS yazılımları bizim ve/veya müşterilerimizin bankalar ile anlaşma yapmalarını takiben kısa süreli bir çalışma sürecinde e-jett yazılımına uyarlanmaktadır.

01.01.2006 tarihi itibari ile e-jett e-ticaret 2006 altyapısı Yapı Kredi Bankası, Finansbank ve Vakıfbank VPOS (sanal POS) uygulamalarını taksitli ve peşin satışlarda desteklemektedir. Ayrıca Türkiye İş Bankası ve Garanti Bankası ile ilgili yazılımlar da üretilmektedir. Bu yazılımlar provizyon (limit bloke) ve direkt satış olarak müşterilerimize istedikleri zaman tercihlerini değiştirebilecekleri alternatif ile sunulmaktadır.

RETURN Group kredi kartlı satış sistemi (e-jett e-ticaret) kullanıcısı olan müşterine bağımsız 1 IP tahsisi ve bağımsız SSL sertifikası tescili gerçekleştirmektedir. Banka onayına kadar geçen süreçte kredi kartlı satış sistemlerinde yer alması zorunlu güvenlik sertifikası SSL tescili (2-10 gün) gerçekleşirken, bir ayndan müşterilerimizin ürün, fiyat ve banka havale bilgileri sisteme eklenmekte, sepet - sipariş ayarları ile kargo tanımları hazırlanmaktadır. Banka onayından sonra ise müşterilerimiz yazılım implementasyonu tamamlanmış bankalardan biri ile anlaşma yapmış ise 12 dakika gibi inanılması zor bir sürede web sitelerinden tahsilatlarını gerçekleştirebilir duruma ulaşmaktadır."

Bu haber web sitemizde ilan edildikten sonra konu ile ilgili olarak 3 haber daha yayınlanmıştır.

28.08.2006 : e-jett e-ticaret e Akbank Sanal POS eklendi
e-jett e-ticaret altyapısında VPOS - sanal POS uygulaması kullanıma alınmış bankalar Akbank VPOS'unun da eklenmesi ile Akbank, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Türkiye iş Bankası... Devamı...

28.03.2005 : e-jett e-ticaret altyapısına Garanti Bankası VPOS'u 28.03.2006 tarihinde eklenmiştir.
Türkiye'nin en hızlı gelişen internet web / e-ticaret altyapısı e-jett çekirdeğineGaranti Bankası VPOS (sanal POS) implementasyonu tamamlandı. 28 Mart 2006 tarihi itibari ile e-jett e-ticaret altyapısında tüm testleri tamamlanmış v... Devamı...

15.02.2006 : e-jett e-ticaret altyapısına Türkiye İş Bankası VPOS'u 15.02.2006 tarihinde eklenmiştir.
Türkiye'nin en hızlı gelişen internet web/e-ticaret altyapısı e-jett çekirdeğine Türkiye İş Bankası VPOS (sanal POS) implementasyonu tamamlandı. 15 Şubat 2006 tarihi itibari ile e-jett e-ticaret altyapısında tüm testleri tamamlanmış ve ... Devamı...

Kaynak : RGHA
Tür : Sektörel Tarih : 10.01.2006
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
    +90 - 312 - 319 00 41
www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.