Yeni Türk Ticaret Kanunu

Anasayfa » Bizden Haberler » Yeni Türk Ticaret Kanunu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yeni Türk Ticaret Kanunu

"Bizden Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yeni

2005 yılının Mayıs ayından itibaren gündemize giren, "Yeni Türk Ticaret Kanunu" RETURN Bilişim A.Ş.'nin 2005 yılının son Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ana gündem maddesi oldu.

"Yeni Türk Ticaret Kanunu"; şirketlere web zorunluluğu gelmesi ve kanunla belirlenen sürede web sitesini hazırlatmayan şirket yöneticilerine hapis cezası gelecek olması nedenleri ile basında oldukça uzun süre gündemde kalmıştı.

Haziran ayında gerçekleştirilen RETURN Bilişim A.Ş. Olağan Yönetim Kurulunda ise Kanunun sadece web sitesi değil, şartları ve içeriği olan bir web sitesinin zorunlu olacağı vurgulanarak tüketicilerin ve şirketlerin bir süre beklemesi önerilmişti. (detaylı bilgi için tıklayınız.)

Yönetim Kurulunda; sürecin belirsizliğinin halen devam etmesi ve bu sebeple çok sayda şirket yöneticisinin kararsız kalarak bekleme sürecinde kalmaları üzerine e-jett'in garanti kapsamının genişletilmesine karar verildi.

Karar öncesi e-jett'in garanti kapsamı: teknolojik gelişimlerin zorunlu kılacağı altyapıyı mevcut müşterilerine bedelsiz gerçekleştirmek olan RETURN Bilişim A.Ş. Garanti kapsamını oybirliği ile şu şekilde değiştirmiştir.

e-jett GEÇERLİLİK VE GARANTİ KAPSAMI

A. TEKNOLOJİK GELİŞMELER
Teknolojik gelişimlerin zorunlu kılacağı her nevi altyapı tasarımı mümkün olan en kısa sürede e-jett yazılımına eklenecek ve mevcut müşterilerin yönetim arabirimlerine bedelsiz olarak ekleyecektir.
B. YASAL DÜZENLEMELER
RETURN Group, Yeni Türk Ticaret Kanunu ile çerçevesi belirlenecek kurumsal web sitelerinde yer alması gereken içeriğin hazırlanabilmesi için gerekli olan her nevi altyapı tasarımı mümkün olan en kısa sürede e-jett yazılımına eklenecek ve mevcut kurumsal müşterilerin yönetim arabirimlerine bedelsiz olarak ekleyecektir.
C. KAPSAMIN TANIMI
e-jett Geçerlilik ve Garanti Kapsamı, tamamen RETURN Group'un kendi rızası ile yine kendi geliştirdiği e-jett isimli ürünün, toplam yeni yatırım değeri 50.000 USD'yi aşmamak kaydı ile altyapısını değiştirmek, yenilemek ve modernize etmektir.

Bahis konusu kapsam sadece e-jett yazılımı ile üretilen web siteleri için geçerlidir.

Kamuoyuna ve değerli müşterilerimize önemle duyururuz.


Tür : Ekonomi Tarih : 15.12.2005
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
    +90 - 312 - 319 00 41
www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.