İnternet Sitesinde Arama Motoru Optimizasyonu : Arama motorunda üst sıraya çıkmak

Anasayfa » Bizden Haberler » İnternet Sitesinde Arama Motoru Optimizasyonu : Arama motorunda üst sıraya çıkmak
share on facebook  tweet  share on google  print  

İnternet Sitesinde Arama Motoru Optimizasyonu : Arama motorunda üst sıraya çıkmak

"Bizden Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İnternet

Arama motoru nedir?

KOBİ'ler arasında yaptığımız bir araştırma sonucunda "Arama Motoru"nun ne olduğu bilen firma sayısının %2 olduğu görülmüştür. Hissedarlar ya da yöneticiler "arama motoru"nu internette kendi kendine çalışan ve internetle birlikte bir şekilde var olmuş olan bir uygulama olduğu kanısında.

Halbuki arama motoru dediğimiz şey, sizin bizim gibi birer ticari işletmedir. Bu işletmeler faaliyet konusu olarak kendilerine arama motoru hizmeti sunma işini seçmişlerdir. Bu hizmeti sunuş şekilleri, hizmetin üretilmesi için arka planda geliştirmiş oldukları yazılımın stabilitesi, güvenilirliği ve hızı firmanın bu sektörde öne çıkmasına ya da pazar payını kaybetmesine neden olan en önemli etkenlerdir.

Dünyada pek çok arama motoru hizmeti veren firma bulunmaktadır. Uluslararası site ziyaret istatistiklerini ve sıralamasını yapan firmalardan aldığımız verilere göre dünyada en çok ziyaret alan arama motoru hizmeti veren firmalar; google, msn ve yahoo'dur.

Arama motorunda nasıl çıkarım? 

Arama motorlarını, reel hayatımızdaki televizyon kanalı örneğine benzetebiliriz. Bizlerin televizyona çıkması 2 şekilde olur. Ya reklam veririz ya da haber oluruz. Arama motoru da benzer bir mantıkta çalışır.

Arama motorları, sonuç ekranında web adreslerini kendi belirledikleri kriterlere göre listelerler. Listede ön sıralarda henüz yer alamayan firmalar bu şirketlere reklam bedeli ödeyerek listenin başka özel bir bölümünde (sağda - üstte vb) yer alabilrler.

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için ne yapmalıyım? 

e-jett'e sık  sık log-in olarak web sitenizi güncelleyiniz.

1) Var olan sayfalarınızı güncelleyiniz:
e-jett ile hazırladığınız sayfalarınızın içeriğini düzenli olarak güncelleyiniz.

2) Yeni sayfa eklerken "Haberler" sayfa tipimizi kullanmaya gayret gösteriniz.

Web sitenize yeni sayfa eklerken mümkün olduğunca haberler sayfa tipimizi kullanmaya özen gösteriniz. Bu sayfa tipimiz sayseninde birbiri ile ilgili ancak farlı sayfalarda ifade edilemesi gereken içeriklerinizi hem tek bir sayfada derli toplu olarak sergiyelebilir, hem ziyaretçinizin bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca e-jett'in haberler sayfa tipi arama motoru (ilave) optimizasyonuna sahiptir. Bu sayfa tipimiz ana sayfanız hariç diğer sayfalarınıza oranla ekstra yeteneklere sahiptir.

Örneğin, yönetim kurulu üyelerinin cv'lerini, hizmetlerinizi, seminerlerinizi, eğitim notlarınızı e-jett'in "haberler" sayfa tipi ile web sitenize yerleştirebilirsiniz.

Örnek Çalışmalar:

Lezzet Dünyası :
Dernek Üyeleri :
Ekibimiz :
Trafik ve Alkol :
Bakırköy Belediyesi Ana Sayfa :

http://www.cenkmetal.com/default.aspx?pid=17056
http://www.kobilisim.org/default.aspx?pid=8955
http://www.ggacademia.com/default.aspx?pid=17142
http://www.cetinlersurucu.com/default.aspx?pid=17304
http://www.bakirkoy.bel.tr/

3) Düzenli bülten gönderiniz ve web sitenizin ziyaret sayısını artırınız.

RETURN Group, site ziyaret sayınızın artmasını sağlamak amacıyla hem referanslar saysafında hem de www.ArzTalep.Com adresinde ürünlerinize ve firmanızın web sitesine link vermektedir. 

Siz de ayrıca e-jett bülten yöneticisi ile ayda bir bülten gönderiniz. tedarikçilerinize, üyelerinize, müşterilerinize müşteri adaylarınıza göndereceğiniz yarım sayfalık bir haber ya da kampanya duyurusunun altına:

Teklif almak için tıklaynız;
Bilgi almak için tıklayınız;
Yazının devamı için tıklayınız;

gibi ifadelere vereceğiniz liklere tıklanması suretiyle hem bu istatistiğinizi kolayca artırabilir hem de firmanızın tanıtımını yapar, hem de marka ederinizi güçlendirirsiniz.

Kaynak : RGHA
Tür : Bilim Tarih : 17.09.2005
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
    +90 - 312 - 319 00 41
www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.