Türk Ticaret Kanunu değişeceği için web sitesi yaptırıyorsanız kanun metnininin ilanını bekleyin!

Anasayfa » Bizden Haberler » Türk Ticaret Kanunu değişeceği için web sitesi yaptırıyorsanız kanun metnininin ilanını bekleyin!
share on facebook  tweet  share on google  print  

Türk Ticaret Kanunu değişeceği için web sitesi yaptırıyorsanız kanun metnininin ilanını bekleyin!

"Bizden Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Türk

Özellikle Yeni Türk Ticaret Kanunu'nda şirketlere web sitesi zorunluluğu getirileceğinin kamuoyuna duyurulmasından itibaren piyasada e-jett benzeri ve/veya taklidi, sonuç odaklı olmayan çok sayıda firma/ürün türemesi neticesinde tüm müşterilerimize ve kamuoyuna durum raporu ilanına 03.06.2005 tarihli RETURN Bilişim A.Ş. olağan yönetim kurulu toplantısında oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

 • Kanun tasarısı herhangi bir web sitesi sahibi olmayı değil, şeffaf ve GÜNCEL bir web sitesi sahibi olmayı zorunlu kılmaktadır. Firmanız, faaliyetiniz ve ürünleriniz hakkında kamuoyuna GÜNCEL bilgiler sunma zorunluluğu getirmektedir. Ayrıca kanunun aynen kabul edilmesi halinde; şirket kararlarının (ortaklar kurulu, genel kurul, yönetim kurulu kararları ve denetçi raporu) özel defter sıra numarası ile web sitesinde ilan edilmesi zorunlu hale getirilecektir.
 • Kanunun halen tasarı sürecinde olması nedeni ile RETURN Bilişim A.Ş. bu konuda herhangi bir taahttütte bulunmamakta, kanunun yasalaşmasını müteakiben müşterilerini ve kamuoyunu yeniden uyaracağını, ancak sorumluluk üstlenmediğini ilan eder.
 • RETURN Bilişim A.Ş.; Yönetim Kurulu üyelerimizle yapılan röpörtajlarda, basın bildirilerinde ve RETURN Bilişim A.Ş. web sitesinde yasa neticesinde yapılması zorunlu hale getirilecek uygulamaların bedelli yada bedelsiz olarak sunulacağını, kanun metninin yasallaşmasını müteakip olarak ayrıca ilan edecektir.

  Ayrıca RETURN Bilişim A.Ş. ve gruba bağlı bayi ve arasatıcıların kanun sebep gösterilerek hiç bir şekilde satış faaliyeti yürütemeyeceği, bu bilginin tüm bayi ve dağıtıcılara iletilmesi de karar bağlanmıştır.

  Bu haber web sitemizde ilan edildikten sonra konu ile ilgili olarak 1 haber daha yayınlanmıştır. Linki;

  15.12.2005 : Yeni Türk Ticaret Kanunu
  2005 yılının Mayıs ayından itibaren gündemize giren, "Yeni Türk Ticaret Kanunu" RETURN Bilişim A.Ş.'nin 2005 yılının son Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ana gündem maddesi oldu. "Yeni Türk Ticaret Kanunu"; şirketlere web zorunluluğu gelme...  Devamı...

 • Kaynak : RGHA
  Tür : Ekonomi Tarih : 04.06.2005
  [ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
  RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
      +90 - 312 - 319 00 41
  www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.