SSL Sertifikası devi Thawte ile RETURN Group iş birliği

Anasayfa » Bizden Haberler » SSL Sertifikası devi Thawte ile RETURN Group iş birliği
share on facebook  tweet  share on google  print  

SSL Sertifikası devi Thawte ile RETURN Group iş birliği

"Bizden Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
SSL
RETURN Group Thawte'nin Türkiye distribütörü oldu.

Türkiye'de bilişim uygulamalarının ve elektronik ticaretin öncülerinden olan RETURN Group, artık tüm elektronik ticaret sitelerine güvenilir SSL sertifikası tescil ediyor.

RETURN Group, zaten yıllardır e-jett e-ticaret müşterilerinin tümü için bağımsız SSL sertifikası tescilini Thawte ile arasındaki yetkili satıcı protokolü vasıtası ile gerçekleştirmekteydi. 2006 yılbaşında devreye giren distribütörlük anlaşması ile ilgili çalışmalarını 01 Nisan 2006 tarihinden itibaren tamamlayarak resmen distribütörlük faaliyetlerine başladı.

Güvenli e-ticaret altyapısının birinci şartı firma adına tescil edilmiş SSL sertifikasıdır.

VPOS çalışan bir sitenin güvenliği sitenin SSL sertifikasının olup olmaması ile ilgilidir. SSL sertifikası özellikle bir çok e-ticaret sitesinin ve bankaların web sitelerinde kullanılan bir güvenlik protokolüdür. SSL (Secure Sockets Layer) web sunucuları arasında ve/veya kullanıcı ile bağlı olduğu web sunucusu arasında bilgi alışverişi yapılırken girdiğiniz bilgiler kompleks bir kodlama algoritması kullanılarak şifrelenir ve transfer edilir. Bu şifrelenmiş bilgi ise veri transfer edilen sunucuda çözülerek gerçek veriye dönüşmektedir.

Önemli bilgi : RETURN Group'un üreticisi olduğu e-jett e-ticaret çözümlerini kullanan tüm müşteriler kendi adlarına tescil edilmiş SSL Web Server Certificates sahibi olurlar.

(*) VPOS : İngilizce "Virtual Point Of Sale" kelimelerin ilk harflerinden oluşturulan bir kısaltmadır, "Sanal satış noktası" olarak tercüme edilmektedir.


Tür : Gündem Tarih : 01.04.2006
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
    +90 - 312 - 319 00 41
www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.