Web Sitesi Olmayan Şirket Yöneticilerine Hapis!!!

Anasayfa » Bizden Haberler » Web Sitesi Olmayan Şirket Yöneticilerine Hapis!!!
share on facebook  tweet  share on google  print  

Web Sitesi Olmayan Şirket Yöneticilerine Hapis!!!

"Bizden Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

Sermaye Şirketlerine Web sitesi zorunluluğu...

Sermaye şirketlerine web sayfası zorunluluğu getiriliyor. Türk Ticaret Kanunu’nda değişiklik öngören tasarıya göre internet sitesinde yayınlanacak bilgilerin gerçekliği, şirket sorumluluğu ile garanti altına alınacak.

Yeni Türk Ticaret Kununu Tasarısı’na göre; kanunun yayınından itibaren 3 ay içinde web sitesi kurmayan, web sitesi olupta gerekli tahsisi yapmayan Anonim Şirket yönetim kurulu üyeleri ve sorumlularına 6 aya kadar hapis cezası verilecek. ADALET Bakanlığı, Türk Ticaret Kanunu’nu çağın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenliyor. Yeni tasarıya göre; Web sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde oluşturmayan, Web sitesi varsa içine gerekli tahsisi yapmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve öteki yetkililere altı aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para (günlüğü 15 milyon liradan) cezası verilecek. Web sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koyulmaması halinde de bu kişilere üç aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezası verilecek. AB’YE UYUMLU: Türk şirketlerini AB müktesabatına uyumlu hale getirmeyi amaçlayan kanun taslağı ‘Şirketler Topluluğu kavramını da ilk kez düzenliyor. Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile çalışmayı yapan Komisyonun Başkanı Prof. Dr. Ünal Tekinalp, taslağı tanıttı.

ON-LİNE KURUL:
Taslak kanunlaşırsa; özellikle halka açık anonim şirketlerde genel kurullara ‘on-line olarak katılma, öneri sunma, müzakere yapma ve oy verme yolu’ da açılıyor. Anonim şirketlerde yönetim kurulları da on-line olarak yapılabilecek. Bütün şirket ve işletmelerin ortaklar toplantısı da elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Web sitesine pay sahiplerine, sermaye piyasasının bütün aktörlerine ve üçüncü şahıslara ve kamuya açıklanacak bilgilerin konulması da zorunlu.

Bu haber web sitemizde ilan edildikten sonra konu ile ilgili olarak 2 haber daha yayınlanmıştır. Linkleri ;

04.06.2005 : Türk Ticaret Kanunu değişeceği için web sitesi yaptırıyorsanız kanun metnininin ilanını bekleyin!
Özellikle Yeni Türk Ticaret Kanunu'nda şirketlere web sitesi zorunluluğu getirileceğinin kamuoyuna duyurulmasından itibaren piyasada e-jett benzeri ve/veya taklidi, sonuç odaklı olmayan çok sayıda firma/ürün türemesi neticesinde tüm müşterilerimize ve kamuoyuna durum raporu ilanına 03.06.2005 ... devamı...

15.12.2005 : Yeni Türk Ticaret Kanunu
2005 yılının Mayıs ayından itibaren gündemize giren, "Yeni Türk Ticaret Kanunu" RETURN Bilişim A.Ş.'nin 2005 yılının son Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ana gündem maddesi oldu. "Yeni Türk Ticaret Kanunu"; şirketlere web zorunluluğu gelme... Devamı...


Tür : Ekonomi Tarih : 01.02.2005
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
    +90 - 312 - 319 00 41
www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.